Így adjunk nevet a kutyusnak

 

 

Minden újdonsült gazdi legelső feladata az, hogy olyan nevet válasszon a négylábú családtagnak, ami tökéletesen illik hozzá. Ez okozza talán az egyik legnagyobb fejtörést az érkezés pillanatában, mert még nem ismerjük az ebet annyira, hogy a jellemének megfelelő nevet adhassunk neki.

A legfontosabb persze a megfelelő gondoskodás,(főleg  a minőségi táplálás) hiszen nem a névadás jelenti a felelős állattartást. Ebben hatalmas segítséget nyújthat a Kutyakajas.hu Webáruház Happy Dog tápkínálata.

Ettől függetlenül azonban a tökéletes névadás több szempont alapján történhet, amivel egyrészt a kutya “dolgát” is megkönnyíthetjük, másrészt egy családi kirándulás alatt sem keveredhetünk kellemetlen helyzetbe. Tarts velünk, és elmagyarázzuk, mire gondolunk.

Nyelvtani meggondolás fontossága

Kevesen gondolunk olyan szabályrendszerre, ami a kutyus szempontjait helyezi előtérbe. Ennek a kedvencünk élete során kiemelt jelentősége van, mert a magánhangzóval végződő nevek kiejtése esetében a gazdi hangja megváltozik. Ezzel segíthetjük könnyebben megérteni, hogy ez az ő neve.

A szótagok ismétlésével szintén hamarabb tanulhatja meg a kutyus, emellett pedig hasznos a magas magánhangzók használata, mert a magas hangokat a kutyák kifejezetten szeretik. Ez lehet az E, É, I, Í, Ö, Ő, Ü és az Ű használata, amivel a név lehet például: Fifi vagy Csibész.

Jó választás lehet még a C, K és D betűkkel kezdődő név is, amit a kutya jól meg tud különböztetni a többitől, vagy a zöngés mássalhangzók is ilyenek, mint például a B, D, R, V és a Z. Ennek megfelelően a nevek lehetnek Kifli, Rocky vagy Boss.

Mi jelenthet rossz névválasztást és miért?

Pusztán azzal, hogy a nyelvtani szabályok szerint választunk, nem biztos, hogy a kellemetlen helyzeteket megússzuk. A betűk használatának figyelembe vétele mellett érdemes kerülni bizonyos neveket, ami a mindennapokban lehet fontos.

A családtagok és a barátok neveit ajánlott kihagyni, mert nagyon rosszul jöhet ki egy olyan mondat az ebédnél, hogy „Matyi, ne egyél a szemetesből!”. Emellett nagyon fontos, hogy a kutyus neve ne hasonlítson a vezényszavakra, mert ez összezavarhatja az ebet.

A csúnya szavakat is érdemes elkerülni a névadás pillanatában, mert a “Szaros” mint kutyanév nem hangzik jól, ha a kiránduláson vagy a sétáltatás során ezt a nevet kiáltjuk a kutyát hívva.

Viszonylag kedvelt választásnak számítanak a különleges nevek is, mint a Xerxész, de ezt kimondani nem minden helyzetben olyan könnyű. Főleg akkor, ha olyan szituációban kell kiejteni, amikor gyorsan kell reagálni.

Legyen a neve hosszú vagy rövid?

A név hosszúságának meghatározása egy kicsit szabadabb, de azért fontos lehet a mindennapi élet gördülékenysége szempontjából, ha egyszerűen kiejthető és rövid nevet adunk a bundás barátunknak.

A törzskönyvezett négylábúak nevei meglehetősen hosszúak, de szinte teljes mértékben összeegyeztethetetlen a mindennapi élettel. Jó ötlet lehet, ha rövidítünk a hívó néven, így az Esmeralda mint bejegyzett név hívó mása lehet az Esmé.

2024-10-28 00:00:00