A köves aranygyűrű tisztítása

 

 

Egy köves aranygyűrű viselése eleganciát és kifinomultságot sugall, viszont vannak olyan helyzetek és események, amikor nem feltétlenül praktikus a gyűrűt az ujjunkon hagyni. Néhány szabadidőd tevékenység esetén ugyanis jobban járunk, ha inkább otthon pihentetjük a fiókban a kedvenc ékszerünket, mert csak koszolódni és sérülni fog.

Ebben a cikkünkben tippet adunk, hogy milyen tevékenységek esetén érdemes a gyűrűviselést kerülni, és hogyan tudjuk tisztítani, ha esetleg mégis csak sikerülne összekoszolnunk.

Ha igazán kiváló minőségű és csoda szép köves arany gyűrű kínálatból szeretnénk válogatni, amelyek maximálisan strapabíróak és ellenállóak, akkor ajánlott ellátogatni a FEIL ékszer webáruház oldalára.

Mikor nem célszerű viselnünk a kedvenc gyűrűnket?

Sokan a gyűrűt az ujjukon hagyják a kertészkedéskor, mondván, hogy a gumikesztyű úgyis megvédi az elkoszolódástól. Ez az állítás azonban nem állja meg a helyét, mert a kesztyű kiszakadhat, ráadásul egy kavics vagy a munkák során egy szerszám fanyele könnyen megsértheti a gyűrű felületét, akár komolyabban is károsítva azt.

Ugyanez a helyzet akkor is, ha barkácsolni szeretnénk. Bármilyen tevékenység, ahol szerszámokat használunk, kárt okozhat a gyűrűben, így érdemesebb azt ilyenkor a fiókban vagy az asztalon tartani a szobában.

Ha a vízi sportok szerelmesei vagyunk, és netán úszni vagy szörfözni támad kedvünk a nyaraláson, ne vigyük be a gyűrűt az ujjunkon a vízbe. Egyrészt bármikor elhagyhatjuk, ha egy picikét is lazább az ujjunkon, másrészt pedig a sós tengervíz, de az uszoda klóros vize sem tesz jót a gyűrű anyagának. A klór károsíthatja az arany felszínét és az veszíthet az eredeti fényéből.

Hogyan tisztítsuk az aranygyűrűt?

Az aranygyűrű tisztítása, főleg, ha kövekkel is ki van rakva, némi türelmet igényel a részünkről. Az enyhébb koszt és szennyeződést langyos vízzel és egy kis törlőronggyal eltávolíthatjuk a felületéről, de ha már esetleg elkezdett befeketedni a felszíne a napi használat során, ennél komolyabb tisztításra lesz szükség.

Egy teljesen tiszta bársonyból készült puha rongy és egy kevés alkohol segítségével teljesen tisztává és fényessé varázsolhatjuk a felületét. Ha nincs bársony törlőrongyunk, akkor egy mikroszálas kendő is tökéletesen megfelel a célra.

Amennyiben nincs otthon alkohol, akkor egy kis fogkrémmel is kifényesíthetjük az aranyból készült gyűrűnket. Ugyanúgy tisztítsuk, mint az ezüstöt: egy finom sörtéjű fogkefével és fogkrémmel apró körkörös mozdulatokkal menjünk át a gyűrűn egészen addig, amíg minden szennyeződést és elszíneződést sikerül eltávolítanunk.

Még egy praktika

Alufóliával és szódabikarbónával is fényesíthetjük: ekkor a fóliából egy kis tálka alakot formázva öntsünk bele egy kevés szódabikarbónát, majd elegyítsük vízzel és áztassuk bele a gyűrűt 10 percre, végül töröljük szárazra.

Az arany gyűrűk és egyéb ékszerek tisztán tartása nem nagy kihívás, csak figyeljünk arra, hogy időnként tisztítsuk meg alaposan, és ne viseljük olyan esetekben, amikor sérülést okozhatunk a gyűrűn.

2024-10-08 00:00:00